Bachureň (1 081 m.n.m.)| (8. mája 2019)

Počas mierne chladnej soboty sa 8.mája 2019 uskutočnila túra na vrch Bachureň.

 

Vyrazili sme z dedinky Lačnov a miernym tempom sme sa vydali smerom k Lačnovskému sedlu. Boli sme teplo oblečení, no postupne sa začalo otepľovať a tak sme si vyzliekli vetrovky. Keď sme došli na Lačnovské sedlo, nevedeli sme ktorým smerom sa vydať, lebo sa zmenilo turistické značenie. Po chvíli vedúci túry zistili správny smer. Vydali sme sa teda z lúky do lesa. Vyšliapali sme si pár metov intenzívneho stúpania a následne išli po rovinke lesom, až kým sme nedošli na Sedlo Pod Magurou. Tam sme si dali rodinnú fotku, občerstvili sme sa a vydali sme sa na Bachureň. Cesta nebola dlhá.

DSC01851

DSC01863

DSC01887

DSC01889

DSC01896

DSC01901

DSC01910

OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA  

Vrchol sa nachádzal uprostred lesa, no nebolo tam veľa miesta a preto sme sa na vrchu striedali. Z vrcholu je nádherne vidieť Vysoké Tatry.

 

DSC01951

DSC01954

DSC01956

DSC01958

DSC02048

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA   OLYMPUS DIGITAL CAMERA  

Keď sme sa pofotili a pokochali sa výhľadom, opäť sme sa stretli v sedle pod Bachurňou. Tu sme si urobili dlhšiu prestávku, počas ktorej sme si oddýchli a najedli sa. Následne sme sa vydali naspäť, no úplne inou cestou. Išli sme na Sedlo Buče. Cesta späť bola krajšia. Každú chvíľu sa nám naskytovali fantastické výhľady. Súčasťou nášho plánu bola aj prehliadka neďalekých jaskýň. No keď sme došli na cestu k nim, pred nami sa objavil veľký kopec plný blata a tak sme sa rozdelili na dve skupiny: jedna sa vydala k jaskyniam a druhá smerom do cieľovej lokácie. Keď prvá skupina prišla k ďalšej značke, rozhodla sa k jaskyniam nepokračovať z dôvodu nedostatku času. Po približne hodinke cesty sme dorazili naspäť do dedinky Lačnov a vyrazili sme domov.


Publikované 15. júla 2019